– Microsoft 365 – wcześniej MS Office 365

Miło jest nam poinformować o nawiązaniu współpracy z firmą Microsoft Corporation, dzięki czemu każdy student oraz pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu otrzyma bezpłatny dostęp do usług w ramach oprogramowania Microsoft 365 dla Edukacji.

W skład produktu wchodzi pakiet MS Office (Word, Excel, PowerPoint). Wszystkie produkty dostępne w ramach usługi Microsoft 365, świadczonej online, są automatycznie aktualizowane, zatem użytkownik korzystający z produktu używa zawsze najnowszej wersji.

Dodatkowe usługi:
1. Skype dla firm – jest usługą wspierającą komunikację, oferuje możliwość wysyłania wiadomości błyskawicznych, pozwala określić status dostępności, prowadzenie rozmów głosowych i wideokonferencji. Innowacyjne funkcje pozwalają na dostosowanie programu Skype dla firm do własnych metod pracy: na uczelni, w domu i w podróży.
2. OneDrive – usługa pozwala się dzielić dokumentami z osobami w organizacji jak i poza nią, zachowując przy tym pełną kontrolę nad tym, kto te dokumenty może widzieć lub edytować. Każdy użytkownik OneDrive otrzymuje 1TB przestrzeni dyskowej.
3. SharePoint – każdy użytkownik zarówno pracownik jak i student ma możliwość tworzenia witryn, na których mogą być zamieszczane dokumenty, prezentacje i inne materiały dla określonej grupy osób.
4. MS Teams – narzędzie, które wspomaga komunikację i współpracę grup użytkowników, w tym – studentów i wykładowców. Do jego najważniejszych funkcji należą:
• prowadzenie spotkań i wykładów online z możliwością wyświetlania prezentacji i tablicy
• proste udostępnianie materiałów studentom
• prowadzenie wspólnych notesów
• przypisywanie zadań do wykonania i nadawanie ocen.

Konto w usłudze Microsoft 365 (w tym funkcjonalność OneDrive For Business) nie może być wykorzystywane do przetwarzania i przechowywania danych osobowych i danych wrażliwych.

Osoby zainteresowanie korzystaniem z ww. usługi proszone są o kontakt wyłącznie mailowy na adres office365@upwr.edu.pl .

Jednocześnie informuję, że odpowiedzi będą udzielane jedynie osobom używającym adresu e-mail w domenie student.upwr.edu.pl .

UWAGA: do wszystkich wymienionych usług logujemy się kontem założonym przez administratora usługi Microsoft 365 na UPWr tj. z domeny upwr.onmicrosoft.com.

Opublikowane 11 grudnia 2016 r.

Zaktualizowane, listopad 2020 r.

Tutaj znajdują się wszystkie informacje o planowanych pracach.
Tutaj znajdują się informacje o zakupach sprzętu komputerowego i oprogramowania.
Tutaj znajdują się wszystkie dostępne wnioski.
Tutaj znajdują się informacje o awariach dotyczących infrastruktury IT.
Nauka ...
w przygotowaniu …
Na wesoło ...
Każda dostatecznie zaawansowana technologia niczym nie różni się od magii.

Back to top